Yüzme havuzları, birçok kişinin ortak kullanım alanı olduğu için çeşitli bulaşıcı hastalıkların kişiden kişiye geçmesine neden olabilmektedir.

Hijyenik olmayan yüzme havuzları mide, bağırsak enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonu, üst solunum yolu, kulak, göz ve cilt enfeksiyonları Hepatit B gibi ciddi sağlık problemine yol açabilirler.
Bu açıdan profesyonel spor salonu ve havuzlar; üye alimi yaparken üyelerinin bu ortamlardan bulaşabilecek bir hastalığı olmadığını gösteren bir sağlık raporu istemektedirler.
Yapılması gereken tahliller;
HBs AgAnti Hbs
Tam İdrar Tahlili
Mantar taraması


Tam idrar tahlili ve mantar incelemesi 6 ayda bir tekrarlanmalıdır. Hepatit B için yapılan  Hbs Ağ ve Anti Hbs test sonuçları negatif ise asi yaptırıp Hepatit B ye karşı koruyuculuk kazanabilirsiniz. Anti Hbs sonucu pozitif ise zaten bağışıklığınız olduğu anlamına gelir ve aşıya gerek yoktur.
İş kayıplarını önlemek için yerinizde  tüm örneklerinizi biz alabilir ve sonuçlarını size ulaştırabiliriz.


Kreş ve  Ana okulu Taramaları
Havuzlar gibi kreş ve anaokulları da kayıt yaptıracak çocuklar için bulaşıcı  hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu istemektedir. Özel yaşam Laboratuvarı kreş ve ana okulları yüzme havuzları ve spor kayıtları için sağlık raporu vermeye yetkilidir.

Paylaş: